Jak nosić spodenki męskie?

Spodenki męskie to nieodłączny element letniej garderoby każdego mężczyzny. Trzeba umieć je jednak prawidłowo nosić, aby prezentować się dobrze. Na rynku wybór jest spory.

Dla kogo spodenki męskiesą męskie spodenki?

Niestety spodenki nie każdemu pasują. Na pewno nie powinni po nie sięgać panowie z bardzo szczupłymi łydkami. To samo obowiązuje mężczyzn o krzywych nogach. Warto też pamiętać, że spodenki nie mogą być za krótkie i za długie. Najlepiej prezentuje się modele sięgające tuż przed kolano. Znaczenie ma także szerokość. Na pewno unikać należy w tym przypadku tzw. fasonu slim.

Kiedy sięgać po spodenki męskie?

Jak zawsze strój trzeba dopasować do danej sytuacji. W przypadku oficjalnych przyjęć krótkie spodenki będą uważane raczej za wpadkę. Wskazane są natomiast jak najbardziej na wakacjach czy podczas spaceru na mieście. Warto pamiętać, że powinny być one wygodne, ale i stylowe. Lepiej zrezygnować więc ze wszystkich modeli kolorowych i postawić na stonowane barwy. Najpopularniejsze są chinosy, zawsze sprawdzają się też spodenki jeansowe, gdyż są bardzo uniwersalne. Pasują w zasadzie do wszystkiego. Spodenki najlepiej prezentują się w towarzystwie casualowej koszuli. Może mieć ona krótki bądź długi rękaw. Spodenki męskie świetnie współgrają oczywiście także ze stylizacjami sportowymi. Hitem ostatnim kilku sezonów jest także połączenie spodenek z marynarką. To jednak zestawienie dość ryzykowne.

— December 10, 2016