Rodzaje zimowych kurtek damskich

W śnieżne i mroźne dni niezbędnym okryciem każdej kobiety jest zimowa kurtka. Kurtki zimowe damskie pełnią funkcje dwojakiego rodzaju – z jednej strony mają zapewnić ciepło i tym samym chronić przed przeziębieniami i chorobami, a z drugiej mają dobrze się prezentować i być po prostu modne. Każda kobieta ma swój indywidualny styl – dlatego też nie ma jednej uniwersalnej kurtki damskiej.

Kurtki zimowe damskie dostępne są w wielu modelach, fasonach i wzorach. Miłośniczki elegancji wybiorą futerko lub kożuszek, natomiast dla kobiet lubiących luźne stylizacje najlepsze będą kurtki puchowe damskie w sportowym stylu.

damska kurtka parkaDo najbardziej popularnych kurtek damskich zalicza się:

– anorak (ciepła i pikowana kurtka z kapturem, wzorowana na okryciu Eskimosów i polarników),

– parka (kurtka przypominająca anorak, która posiada futrzany kaptur i ciepłe wypełnienie; cechą charakterystyczną tej damskiej kurtki jest prosty krój i zwężenie w talii),

– pilotka (krótka kurtka damska wykonana ze skóry lub kożucha, która swoim krojem przypomina kurtki pilotów bombowców),

– budrysówka (kurtka o prostym kroju, której cechą charakterystyczną jest kaptur, długość za biodra oraz zapięcia na kołki).

Kurtką równie często wybieraną przez panie jest tak zwana bombka – czyli okrycie wierzchnie charakteryzujące się obcisłą górą i rozkloszowanym dołem. Jej podstawowym elementem jest odcięcie – umieszczone w pasie lub pod biustem

Wymienione kurtki damskie mają różny styl – od eleganckiego po sportowy – i w związku z tym pasują do różnych stylizacji. Dlatego warto mieć w szafie przynajmniej dwie zimowe kurtki, aby móc je dostosować do różnych okoliczności.

— 20 grudnia, 2016