Strój na górskie szlaki

Każda osoba, która wybiera się w góry powinna zdawać sobie sprawę z tego, że konieczne jest dobre przygotowanie się do każdej wycieczki. Mowa nie tylko o przygotowaniu fizycznym, które bez wątpienia również jest ważną kwestią, ale przede wszystkim  o zakupie odpowiedniego ubrania – odzieży termoaktywnej oraz butów trekkingowych.

Jaką odzież warto kupić

kurtka The North Face

Wybierając się w góry dobrze postawić na ubiór na tak zwaną cebulkę. Pierwszą warstwą powinna być bielizna termoaktywna, dzięki której wilgoć jest na bieżąco usuwana. Dobrze zabrać ze sobą także wygodny polar i przeciwdeszczową kurtkę – warto zdecydować się na przykład na odzież The North Face – można tam znaleźć wszystkie niezbędne elementy ubioru na wypad w góry.

Jakie buty trekkingowe

Chcąc kupić dobre buty do chodzenia po górach nie warto stawiać na oszczędności, ponieważ dobrze wybrana, solidna para butów może posłużyć nawet przez kilka sezonów.  Na co zatem trzeba zwrócić uwagę podczas zakupów? Ważny jest przede wszystkim rozmiar – nie można kupić butów idealnie dopasowanych, ponieważ w czasie chodzenia po górach – zwłaszcza przy pokonywaniu stromych zejść – stopa zsuwa się o około 1 cm, zatem warto zostawić sobie taki „zapas”. Istotne jest także to, by obuwie było wodoodporne, ponieważ nie od dziś wiadomo, że pogoda w górach lubi zaskakiwać. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie na przykład w buty The North Face – można wybrać model z podeszwą, która zagwarantuje bezpieczeństwo podczas spacerów po szlaku. Wśród butów The North Face można znaleźć modele z różnymi rodzajami podeszwy.

— 20 grudnia, 2016