Jak dobrać bieliznę damską dla kobiet z dużym biustem?

Bielizna to bez wątpienia nasza druga skóra. Nosimy ją po to, aby ładnie wyglądać i czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Jak zatem dokonać wyboru bielizny damskiej? Czym się kierować podczas zakupów?

Rozmiar ma znaczenie

Z punktu widzenia wygody, najważniejszą sprawą podczas wybierania bielizny jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Pierwszym krokiem powinno być dokładne zmierzenie obwodu pod biustem. Następnie trzeba ustalić wielkość miseczki. W klasycznych modelach powinno być w niej jeszcze ok. 2 cm luzu, aby biust się dobrze układał.  

Biustonosze typu semi-soft

Modele te posiadają miseczki skrojone poziomo i są rewelacyjną propozycja dla kobiet z dużymi piersiami. Dolna miseczka w takim staniku musi być nieco usztywniona tak, aby podnieść, a także wyeksponować i dobrze utrzymać biust. W przypadku dużych piersi nie warto kupować biustonoszy wykonanych z połyskliwych materiałów, gdyż znacznie przykuwają one oko i jednocześnie optycznie powiększają. Dobrym pomysłem jest bielizna damska w delikatnych kolorach takich jak biel, beż czy pastele.

Biustonosze soft

Staniki typu soft to również bardzo dobre rozwiązanie dla właścicielek pokaźnych piersi. Wszystko jednak zależy w dużym stopniu od konstrukcji samego biustonosza. Miseczki posiadające podwójne cięcie, usztywnione dodatkowo na przykład delikatnym tiulem rewelacyjnie podnoszą duży biust, zbierają go i w ładny sposób zaokrąglają.

— January 23, 2017