Płaszcz męski – wybierz model dla siebie!

Płaszcz to taki element ubioru bez, którego nie można sobie wyobrazić szafy eleganckiego mężczyzny XXI wieku. Każdy facet powinien posiadać w swojej garderobie przynajmniej jeden egzemplarz, a najlepiej dwa — pierwszy na ważne okazje, a drugi na co dzień. Jaki więc model będzie odpowiedni na przyjęcia, a jaki na wyjścia do pracy?

Dyplomatka — jednorzędowy klasyk
Taki płaszcz męski cechuje się dużą elegancją i nadaje się na oficjalne uroczystości, doskonale sprawdzi się np. na ślub. Wywodzi się on z angielskiej arystokracji — nawiązuje do klasycznej elegancji i stylu. Innym również eleganckim rodzajem płaszcza męskiego jest „bosmanka” – płaszcz dwurzędowy z drewnianymi guzikami, który podobnie jak dyplomatka jest doskonałym wyborem na eleganckie przyjęcia.

Burdysówka — być jak marynarz
Początki tego płaszcza sięgają żołnierzy marynarki wojennej podczas II wojny światowej — jest doskonałym przykładem na przenikanie mody wojskowej do codzienności. Jest to płaszcz, który nie nadaje się na eleganckie wyjścia, głównie ze względu na kołki odgrywające rolę guzików — idealny wybór na co dzień.

Trencz — gangsterski atrybut
Charakterystycznymi elementami tego płaszcza są jego długość, kołnierz i koniecznie pas. Kojarzony jest z filmami gangsterskimi starej daty — aktualnie wyszedł trochę z mody, pasuje do niewielu stylizacji.Wśród innych rodzajów płaszczy trzeba wymienić również płaszcz męski typu „fashion”, a więc modele ekstrawaganckie, na które decyduje się niewielu mężczyzn i trudno się im dziwić – w przypadku płaszcza lepiej postawić na klasykę!

— January 24, 2017