Właściwie dobrane spodnie męskie

Spodnie męskie są takim elementem garderoby, który musi być właściwie dobrany. Wybierają spodnie musimy się kierować w dużej mierze wyczuciem i oceną wizualną.

Zasadnicza rola spodni

Spodnie powinny przede wszystkim spełniać podstawową rolę, czyli muszą wyszczuplać mężczyznę, a także prostować jego sylwetkę. Istotne jest także to, aby kierowały wzrok patrzącej osoby w sposób płynny od pasa do butów. Nie mogą się zdarzać żądne fały, czy też harmonijki w tych miejscach.

Szerokość nogawek

Podczas wybierania spodni męskich zwracajmy uwagę na szerokość nogawek. Im węższa nogawka na dole, tym jej długość musi być krótsza. Możemy rozróżnić trzy podstawowe zasady dotyczące doboru odpowiedniej długości nogawek, a główne rozbieżności wynikają z zastosowania nieco innych szerokości nogawek.

1. Amerykański styl wymaga tego, aby nogawki sięgały do obcasa, a także aby zakrywały wiązanie buta.
2. Włosi wyznają zasadę, że spodnie muszą eksponować buty, a także skarpetki, dlatego dolna krawędź spodni powinna dotykać jedynie krawędzi buta.
3. Trzecia zasada dotycząca spodni męskich wiąże się z kompromisem między poprzednimi wersjami. Stosują się do niej producenci większość marek europejskich. Nogawka sięga do połowy cholewki buta, a z przodu opiera się na nim tworząc jedno niewielkie załamanie.

— February 21, 2017