Moda męska – trendy, stylizacje, normy

Niezależnie od tego, czy mężczyzna lubi skórzane okrycia, czy klasyczne, eleganckie ubrania z bawełny w każdej stylizacji będzie wyglądał bardzo korzystnie, pod warunkiem, że nie doprowadzi do przerostu formy nad treścią. Biorąc pod uwagę klasyczne kurtki skórzane, zbyt duża liczba ozdobników może sprawić, że stylizacja będzie przesadzona, a co więcej, straci swój niepowtarzalny urok.

O ile obowiązujące w modzie męskiej trendy nie zawsze muszą odpowiadać każdemu mężczyźnie, o tyle mieszanie stylów może być korzystne, jeśli dobierane elementy będą współgrały. (Zasada kontrastu jest nieco ryzykowna, ponieważ może doprowadzić do sytuacji, że mężczyzna poczuje się, jakby stał obok siebie). Marynarka będzie pasowała zarówno do garnituru, jak i do spodni czy nawet blezera, jednak powinna być utrzymana w harmonii kolorystycznej.

Moda męska tym się wyróżnia, że charakteryzuje się dużą różnorodnością, a to jest jednoznaczne z tym, że stwarza wiele możliwości łączenia poszczególnych elementów. Męska moda to nie tylko ubrania, ale także obuwie, które powinno pasować do stroju.

I w zasadzie nawet nie o kolor w tym przypadku chodzi – bardziej o styl, rodzaj obuwia, jego przeznaczenie. Po prostu nie wypada założyć sportowych butów do eleganckiego stroju. Zdecydowanie lepiej będą pasowały do dresowych spodni czy nawet krótkich spodenek. Luz? Oczywiście. Elegancja? Proszę bardzo – w granicach kanonu.

— 28 marca, 2017