Jeszcze kilka lat temu biegacze trenujący w mieście czy na obrzeżach miast byli traktowani jak szaleńcy. Mało kto mógł pojąć ideę biegania, pocenia się i męczenia. Niektórzy twierdzili, że takie bieganie „bez celu” jedynie zniszczy zdrowie.

Jednak lata minęły, a bieganie obok zaraz jeżdżenia na rowerze, jest obecnie w Polsce jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Sklepy z odzieżą i obuwiem dla biegaczy powstają jak grzyby po deszczu, a trenerzy biegowi mają coraz więcej nowych podopiecznych.

Jeśli i my zdecydujemy się uprawiać bieganie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby stopniowo starać się poprawiać swoje wyniki. Konieczne będzie jednak wcześniej zakupienie odpowiedniego obuwia, które jest podstawią, jeśli chodzi o zapobieganie kontuzji. Warto jest kupić buty wiodących marek. Posiadają one testy, które gwarantują odpowiednią amortyzację. W sklepach tak znajdziemy takie buty jak: reebok classic damskie, buty męskie reebok, buty reebok damskie oraz buty firmy nike czy adidas. Co prawda koszt zakupu obuwia tych firm nie jest najniższy, to jednak zdecydowanie warto w nie zainwestować.

Oczywiście, możemy nabyć buty mało znanych marek. Jednak bardzo możliwe, że szybko nabawimy się w nich kontuzji, a najlepszych przypadku buty jedynie dość szybko ulegną zniszczeniu.

Bieganie jest tak naprawdę sportem dla każdego. Jednak aby był to sport bezpieczny, konieczne jest posiadanie nie tylko przynajmniej podstawowej wiedzy na temat biegania – którą można zdobyć za pośrednictwem internetu czy książek – ale również odpowiedniego sprzętu.

— 12 kwietnia, 2017