Leczenie trądziku – olej tamanu

Zmora wieku dojrzewania (choć nie tylko, bo problem dotyczy także dorosłych), czyli trądzik, jest uporczywym i trudnym w leczeniu schorzeniem skóry. Walka z krostkami, zaskórnikami i pryszczami wymaga cierpliwości i konsekwencji. Nie jest ona łatwa, nie jest też krótka, bo potrafi ciągnąć się latami. W jej efekcie na twarzy mogą powstać brzydkie, szpecące blizny.

Jak leczyć trądzik? Jak minimalizować jego skutki?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wizyta u specjalisty, który zaleci odpowiednie badania i ustali sposób leczenia. Dodatkowymi działaniami wspomagającymi leczenie jest odpowiednia dieta, unikanie słońca, dobrze dobrane kosmetyki i właściwa pielęgnacja.

Oprócz tego warto pomóc skórze “z zewnątrz”. Specjaliści zalecają stosowanie oleju tamanu – cudownego oleju z Madagaskaru. Olej tamanu posiada właściwości przeciwzapalne, pobudza regenerację tkanek, nawilża i odpręża skórę. Podczas pielęgnacji skóry trądzikowej przyspiesza gojenie ranek, zmniejsza ilość zaskórników i łojotok. Badania kliniczne przeprowadzone we Francji udowodniły, że jest skuteczny w usuwaniu rozstępów oraz blizn potrądzikowych.

Olej tamanu (wejdź na https://triny.pl/blog/olej-tamanu-sos-na-niedoskonalosci/) może stosować każdy. Wystarczy rozgrzać między palcami kilka kropelek oleju, a następnie delikatnie nanieść go punktowo na zmiany skórne. Można go dodać do samodzielnie sporządzanych kremów. Olej szybko się wchłania, nawilża skórę, wysusza wypryski i pozostawia skórę czystą i matową.

— August 12, 2017