Modne bluzki damskie

W szafie każdej kobiety znajduje się wiele różnych elementów odzieży, ale na pewno bardzo dużą ich część stanowią bluzki. Są one bowiem podstawą wielu różnorodnych stylizacji.

Rodzaje bluzek damskich
Ich oferta jest tak bogata, że tak naprawdę niezwykle trudno ją opisać. Znaleźć można bowiem bluzki damskie wykonane z różnych materiałów i posiadające: długie lub krótkie rękawy, uszyte prosto lub asymetrycznie, jednokolorowe lub wzorzyste, gładkie lub z wesołymi nadrukami, dopasowane lub „oversize”. Decydując się na konkretną bluzkę w bardzo jasny sposób można zadeklarować swój styl i podkreślić własną osobowość. Romantyczki wybiorą bluzki z falbankami i szerokimi rękawami, kobiety stawiające na swoim wybiorą te z głębokim dekoltem i w mocnym kolorze. Jest to oczywiście pewna generalizacja, ale często ma swoje odzwierciedlenie w życiu. Zaletą bluzek damskich jest to, że pasują zarówno do szortów, spodni jeansowych, jak i eleganckich, jak i do spódnic. Można je założyć na każdą okazję: do pracy, na zakupy, czy na uroczystości rodzinne.

Obecne trendy
Przez kilka ostatnich sezonów do pracy wybierane są bluzki koszulowe (z delikatnymi wzorami lub pastelowe) oraz bluzki z żabotem, czy kokardą (najlepiej jednokolorowe). Na oficjalnie spotkania zakłada się także formalne bluzki damskie, ozdobione grochami lub pasami. Do łask wracają bluzki w stylu vintage, nawiązujące swoim stylem do lat 70. Na wyjścia nieformalne modne są bluzki z zabawnymi napisami, a także nieśmiertelne i bardzo wygodne bawełniane bluzki w paski oraz dużą kratę. Letnie sezony to przede wszystkim bluzki hiszpanki – z odsłoniętymi ramionami.

— 17 września, 2017