Materiały, z jakich są wykonywane czapki zimowe

Czapki zimowe to niezbędny element garderoby podczas każdej chłodniejszej pory roku. Zabezpieczają one bowiem jedną z najwrażliwszych części ciała, a mianowicie głowę, przed zimnem oraz wiatrem, a także zapewniają jej ciepło, znacznie poprawiając samopoczucie osoby, która ma ją założoną. Czapki mogą być jednak wykonane z różnych materiałów, z których każdy wyróżnia się innymi cechami. Jaką tkaninę zatem wybrać?

Czapki wykonane z wełny

Wełna jest jednym z materiałów, jakie odznaczają się największymi zdolnościami termoizolacyjnymi. Dlatego też damskie lub męski zimowe czapki wykonane właśnie z wełny, najlepiej sprawdzą się zarówno przy niższych temperaturach, jak i podczas siarczystych mrozów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć ich właściwości termoizolacyjne, warto wybierać czapki o luźniejszym splocie, ponieważ w wolnych przestrzeniach, które znajdują się we włóknach wełny, pojawią się komory powietrza, jakie dodatkowo ogrzeją głowę.

Czapki wykonane z polaru

Mimo iż polar jest grubszym materiałem, to nie ma on zbyt dużych właściwości termoizolacyjnych. Wyróżnia się zaś wysokim stopniem przepuszczania powietrza, dlatego jest to tkanina oddychająca. Czapki zimowe męskie lub damskie wykonane z polaru najczęściej stosuje się w okresie jesiennym lub wczesnowiosennym, gdy panują ujemne temperatury.

Czapki wykonane z akrylu

Czapki zimowe męskie i czapki zimowe damskie wykonane z akrylu najsłabiej ochraniają głowę przed czynnikami zewnętrznymi, a także dostarczają jej najmniej ciepła. Nie można jedna zapomnieć, że materiał ten jest bardzo trwały i elastyczny, dlatego też często dodaje się jego domieszki do czapek wykonanych na przykład z wełny, aby zwiększyć ich wytrzymałość.

— 18 września, 2017