Czym należy kierować się, wybierając buty zimowe męskie do garnituru?

O ile wybór butów zimowych męskich do casualowej stylizacji jest dość prosty, o tyle dobranie ich do garnituru może wiązać się z pojawieniem się pewnych trudności. Nie wszystkie modele męskich butów zimowych będą do niego pasowały, a założenie nieodpowiedniego obuwia spowoduje dysonans i zaburzenie stylizacji. Czym kierować się, wybierając buty zimowe męskie? Odpowiedź na tak postawione pytanie nie będzie jednoznaczna. Z jednej strony chodzi o elegancję i zachowanie stylu, z drugiej natomiast należy wziąć pod uwagę troskę o to, żeby po prostu nie zmarznąć.

W przypadku butów zimowych męskich do garnituru dobrym rozwiązaniem będą sztyblety, pod warunkiem, że spełnią określone kryteria. Nie powinny posiadać bieżnika, a długą cholewkę należałoby ukryć pod spodniami w taki sposób, żeby idealnie układały się na butach. Wskazane byłoby wybranie klasycznych sztybletów, czyli gładkich i najlepiej czarnych. Dobrze będzie, jeśli będą one wykonane ze skóry i dokładnie, w niewidoczny sposób ocieplone.

O butach zimowych męskich można powiedzieć, że są różnorodne i dlatego warto zwracać przede wszystkim uwagę na ich walory użytkowe. Męskie buty zimowe dzięki antypoślizgowej podeszwie chronią przed upadkami. Są jednocześnie ciepłe, nieprzemakalne, odporne na działanie trudnych warunków atmosferycznych. Dobrze sprawdzą się na sypanych solą nawierzchniach. W celu zachowania jak najdłużej ich eleganckiego wyglądu należy o nie dbać poprzez utrzymywanie ich w czystości i starannie je pielęgnować za pomocą pasty.

— 2 października, 2017