Buty na lato

Z całą pewnością każda pora roku wymaga zakładania nieco innego obuwia. Również na lato trzeba zawsze przygotować odpowiednie buty. Jakie powinny one być? Który rodzaj obuwia najlepiej wybrać?

Przewiewne i stabilne

Na pewno ważne jest to, aby buty letnie były jak najbardziej przewiewne. Z racji wysokiej temperatury powietrza noga w lecie szybko się poci, co jest niekomfortowe i niebezpieczne dla zdrowia. Stąd też często wybór pada na skórzane sandały dla mężczyzn. Dlaczego akurat sandały? Chodzi o to, że w przypadku sandałów męskich można mówić zarówno o przewiewności jak i stabilności obuwia. Buty tego typu dosyć mocno trzymają nogę, dlatego też można w nich chodzić całkiem wygodnie. Jednocześnie, nie sposób się w nich przegrzać.

Klapki na lato

Wydaje się, że w szafie w lecie zawsze powinny znajdować się również klapki. Podobnie jak sandały są one bardzo przewiewne, nawet bardziej. Problem jest jednak taki, że są one niestabilne. Poza tym, nie są na tyle eleganckie, aby chodzić w nich na co dzień. Klapki zakłada się tylko w szczególnych okolicznościach, na przykład podczas wyprawy nad wodę. Sandał wydają się więc nieco bardziej uniwersalne, gdyż można je zakładać w zasadzie przy każdej okazji bez wyjątku.

— 6 października, 2017