Spodnie damskie

spodnie-damskie

Lata 90. XX wieku niewątpliwie kojarzą się z nieco zakręconymi stylizacjami. Dzisiaj moda ta powraca i to w wielkim stylu. Obecnie wiele elementów garderoby w tym jeansy damskie mocno nawiązują właśnie do mody lat 90. ubiegłego wieku.

Spodnie damskie modne kiedy i dziś

W latach 90. jeans królował w każdym wydaniu. Kobiety chętnie sięgały po damskie jeansy w różnych odsłonach. Wówczas to jeans pojawił się nawet na wybiegach u największych projektantów na świecie. W szafach królowały przede wszystkim proste fasony. Krój klasycznych jeansów był prosty i niedopasowany do sylwetki. Wynikało to z jakości materiału produkowanego w tym czasie. Był sztywny i niezbyt łatwy do ułożenia. Dzisiaj jeansy z lat 90. zdecydowanie wracają do łask.

Z czym nosić jeansy z lat 90.?

Klasyczne jeansy z lat 90. XX wieku nazywa się obecnie mom jeans. To spodnie jeansowe z wysokim stanem, które wysmuklają sylwetkę. W tej chwili prawdziwym hitem są przede wszystkim te jasne i utrzymane w jednolitej kolorystyce. Z czym można je nosić? Okazuje się, że równie dobrze wyglądają zestawione z elegancką koszulą, jak i luźnym topem.

A może ogrodniczki?

Dla lat 90. typowe były także niewątpliwie ogrodniczki. Dzisiaj nosi się je równie chętnie. To spodnie wygodne i bardzo uniwersalne. Wyglądają w nich dobrze kobiety w każdym wieku i noszące każdy rozmiar. Jednak teraz ogrodniczki nie kojarzą się już z pracami budowlanymi czy ogrodnictwem, zakładać je można z powodzeniem również na bardziej oficjalne okazje i spotkania.

— 24 października, 2017