Joggery – sportowy look z nutą elegancji.

Joggery są tak uniwersalne, że aż dziwne, że nikt nie wymyślił ich wcześniej. Nowojorscy trendsetterzy po raz pierwszy wyszli na ulice w spodniach joggerach około 2010 roku.

Potem boom rozprzestrzenił się na ulice miast Europy. Spodnie joggery pokochali hipsterzy, ale też ci, którzy cenią sobie kombinację luzu i gustu.

Zwężające się ku dołowi i kończące ściągaczem spodnie od kilku lat są nieodłącznym elementem garderoby trendsetterów obojga płci

Ulice wielkich miast pokazują wszystkie modele i fasony joggerów – od bawełnianych, przez dżinsowe, w nadruk moro, albo w paski lub zwyczajnie gładkie.

Spodnie joggery zawładnęły wyobraźnią ulicy – od hipsterów i celebrytów trend przeszedł do mainstreamu.

W joggerach pokazują się celebryci i anonimowi przechodnie. Joggery są wszędzie – na wieszakach eleganckich butików, jak i w koszach z ubraniami w supermarketach. Różnią się jakością materiałów, wzornictwem i przeznaczeniem.

Chyba wszyscy już wiedzą, że joggery dokonały tego, co nie udało się dresom – skojarzyły się z elegancją. Tam, gdzie dresy nie są mile widziane – jako strój do pracy, tam joggery w odpowiednim zestawieniu są synonimem miejskiej elegancji. W miejscu pracy, w którym dress code nie jest sztywny, tam, gdzie bardziej kreatywne podejście do stroju jest normą, joggery mają wstęp.

Uniwersalność tych spodni polega na tym, że można je zestawiać praktycznie ze wszystkim, co pozwala stworzyć szeroką gamę stylizacji.

— November 6, 2017