Tanie buty sportowe – sposób, by oszczędzić, czy zwykły bubel?

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia każdy z nas powinien uprawiać sport co najmniej 3 razy w tygodniu. Co za tym idzie – chcąc zadbać o siebie musimy zadbać też o stan naszej garderoby i zaopatrzyć się w sportowe ubrania. Tymczasem wystarczy przejść się do dowolnego sklepu sportowego, by zauważyć, że to nie wysiłek fizyczny, a ceny potrafią zwalić z nóg…

Z tego względu wiele osób decyduje się na zakup na przykład modnych tanich butów sportowych. Czy jest to dobra alternatywa? Czy jednak warto dopłacić pieniądze?

Jakość to podstawa
Podczas uprawiania sportu nasze stawy ulegają naprawdę mocnym przeciążeniom. Może na samym początku naszej sportowej kariery nie będziemy tego aż tak zauważać, ale po kilku miesiącach dobra amortyzacja w bucie zacznie być coraz istotniejsza.

Tanie buty sportowe niestety nie gwarantują nam dobrej ochrony. Materiały, z których są szyte, są tanimi odpowiednikami tych stosowanych w renomowanych firmach. Z tego względu może okazać się, że po jakimś czasie zaczną nam doskwierać dolegliwości stawów skokowych czy kolan. Zaoszczędzone na butach pieniądze wydamy więc na wizyty u lekarzy.

Osiągnij więcej
Znakomite, nierzadko opatentowane materiały użyte w oryginałach są najczęściej nie do podrobienia. Jeśli zależy nam na pobiciu życiówki może okazać się niestety, że uniemożliwiają nam to nie nasze własne ograniczenia, a na przykład buty, które wchłaniają zbyt wiele energii. Z tego względu warto dołożyć czasem kilka złotych i cieszyć się w pełni naszą ulubioną dyscypliną.

— 9 grudnia, 2017