Na co uważać biegając zimą?

Każda pora roku wymaga od sportowca dostosowania stroju. Wbrew pozorom, nawet w lecie przygotowanie chociażby do biegania, wymaga pewnego wysiłku. W zimie natomiast, pracy nad kompletowaniem stroju jest z pewnością najwięcej.

Jak zadbać o zdrowie?

czapki damskie zimoweZ pewnością biegając w zimie dosyć łatwo jest złapać przeziębienie, czy nawet grypę. Wydaje się, że właśnie to zniechęca najwięcej osób do tego, aby biegać w zimie. Należy jednak podkreślić, że jeśli ma się na sobie odpowiedni strój, absolutnie nie ma się czym martwić.

Na pewno konieczne, aby zadbać o zdrowie, jest kupno czapki damskiej zimowej. Warto jednak podkreślić, że czapki damskie zimowe do biegania są specyficzne. Zwykłe czapki zimowe damskie im są grubsze, tym lepiej. Inaczej jest jednak w przypadku sportowych czapek zimowych. Powinny być one relatywnie cienkie. Rzecz w tym, że biegaczom jest zawsze zdecydowanie cieplej niż przechodniom. Im bardziej intensywna jest bowiem dana aktywność, tym bardziej rozgrzewa się organizm. Kiedy jest on nagrzany, nie odczuwa się tak mocno chłodu. Dlatego też, gruba czapka zimowa w niczym by nie pomogła, a jedynie pogorszyłaby sprawę.

Uwaga na kontuzje

Wydaje się, że zimą również o wiele łatwiej jest złapać kontuzję. Rzecz w tym, że nawierzchnia do biegania często jest zimą w zdecydowanie gorszym stanie. Groźny jest przede wszystkim zalegający na niej śnieg, czy też nawet lód. Kontuzji można uniknąć tylko jeśli jest się bardzo ostrożnym i biega się w wysokiej jakości butach, dostosowanych do trudnych warunków.

— 20 grudnia, 2017