Wybór damskiej kurtki zimowej może się okazać wyzwaniem. Należy zwrócić uwagę na wiele kwestii. Kurtki zimowe damskie powinny być dopasowane do właściciela. Czym powinny się cechować?

Materiał, z którego wykonana jest kurtka

Damskie kurtki na zimę wykonuje się z różnorodnych materiałów. Jednym z najbardziej popularnych i dość tanim jest poliester. Ma on zarówno wady, jak i zalety.To materiał, który szybko schnie. Jest ciepły i odporny na opady. Natomiast kurtki wykonane ze słabej jakości poliestru mogą szybko ulec zniszczeniu. Do okryć wierzchnich dla kobiet stosuje się także wiskozę. To materiał, którego odporność na opady atmosferyczne jest niska. Natomiast zimowe kurtki damskie z tego materiału jednocześnie dobrze grzeją i są przewiewne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Z pewnością ważny jest kaptur. Przyda się zwłaszcza tym, którzy zapominają o czapce. Kaptur obszyty sztucznym futerkiem dobrze ochroni przed padającym śniegiem oraz przed wiatrem. Ważna jest także długość. Osoby, które większość tras przemierzają pieszo lub komunikacją miejską powinny szukać wśród długich kurtek zimowych damskich. Dają one większą ochronę przed niskimi temperaturami. Natomiast dla osób, które poruszają się głównie samochodem wygodniejsza będzie krótsza kurtka, na przykład bomberka.

— 4 stycznia, 2018