Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na sezon 2018

Letnie i wiosenne stylizacje koniecznie muszą składać się z odpowiednio dopasowanych okularów przeciwsłonecznych. Które z nich będą więc najmodniejszym wyborem w nadchodzących sezonach?

Odrobina ekstrawagancji
Okulary z grubymi oprawkami, przeważnie występującymi w neonowych i uderzających po oczach kolorach, modne były już kilka sezonów temu. Projektanci postanowili do nich powrócić, dlatego ostatnio wystąpiły one m.in. na wybiegu Elie Saaba. Zaprezentowano na nim okulary o cytrynowych oprawkach, które zdecydowanie kojarzą się z latem i dużym słońcem.

Dziewczęcość i kobiecość
Przedstawicielki płci pięknej lubiące podkreślać swoją delikatność także znajdą coś dla siebie w przyszłych trendach. Będą mogły zdecydować się na okulary o liliowych oprawkach, które są zdecydowanym faworytem najpopularniejszych projektantów mody. Już teraz można je znaleźć w kolekcjach marek takich jak: Genny, Calvin Luo czy Baja East. Szkła przypominające delikatny odcień jagody to kwintesencja szyku i dziewczęcego stylu.

Powrót dawnych lat
Projektanci przekonują też społeczeństwo do kupowania dodatków w second-handach oraz sklepach z akcesoriami vintage. Latem i wiosną 2018 królować będą bowiem okulary przeciwsłoneczne przypominające te z dawnych czasów. Tak naprawdę wszystko jest dozwolone – rozmaite kształty oprawek, wszelkie rozmiary i przeróżne kolory. Liczy się oryginalne podejście do tematu i umiejętność wyszukiwania prawdziwych okazów.

— 4 marca, 2018