Z plecakiem nie tylko w świat

Obieżyświat z całym domem na plecach lub uczeń maszerujący do szkoły z tornistrem pełnym podręczników i zeszytów – to zapewne pierwsze skojarzenia, jakie pojawiają się na hasło 'plecak’. Tymczasem śmiało można stwierdzić, że plecaki to najbardziej uniwersalne rozwiązanie do przenoszenia swoich rzeczy w wielu sytuacjach.

Miejskie – wygoda i dobry styl

Decydując się na plecak miejski, zapewniamy sobie produkt o dużej uniwersalności. Możemy w nim nosić książki, dokumenty, ubrania, drobne przedmioty codziennego użytku. Często wyposażone są w kieszeń na laptopa zabezpieczającą komputer przed uszkodzeniem. Dobry design jest cechą charakterystyczną takich plecaków. Dostępne modele pozwolą każdemu wybrać taki egzemplarz, który nie będzie zmuszał noszącej go osoby do pójścia na kompromis w kwestii dobrego stylu. Dodatkowo, użytkując plecak dbamy o kręgosłup, bo ciężar jest równomiernie rozłożony i mamy wolne ręce.

Sportowe – praktyczność i mała waga

Plecaki sportowe to doskonały wybór dla miłośników aktywności fizycznej. Podczas jazdy rowerem, biegania, czy nawet spacerów także potrzebujemy zabrać ze sobą kilka najważniejszych rzeczy. Do spakowania kluczy, telefonu, czegoś do picia, pieniędzy i dokumentów wystarczy niewielka pojemność plecaków. Dzięki temu nie ograniczają one ruchów i nie obciążają nadmiernie. Często wyposażone są w praktyczne kieszonki lub gumki, które pozwalają np. przymocować kurtkę na wierzchu plecaków sportowych. Jeśli dużo pijemy w trakcie ruchu dobrym wyborem będzie plecak ze specjalną kieszenią na bukłak i wyjściem na rurkę, z której można się napić nie zdejmując go z pleców.

 

— 6 marca, 2018