Wybierz torbę sportową

Osoby, które funkcjonują w świecie aktywności fizycznej od lat, mają wypracowany idealny dla siebie model torby, w której noszą potrzebne do ruchu rzeczy. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, pierwszy raz idziesz na siłownię lub fitness, przeczytaj, jakie cechy powinna mieć dobra torba sportowa.

Funkcjonalność na miarę

Podstawową zasadą przy wyborze torby treningowej jest jej pakowność. Musi się do niej zmieścić wiele rzeczy: buty, ręcznik, butelka z wodą, a być może i bidon, ubrania na zmianę, kosmetyki jeśli bierzesz prysznic w miejscu, w którym ćwiczysz. Ta dość długa lista sugeruje wybór sporej torby, jednak trzeba uważać, żeby też nie przesadzić z jej rozmiarem – za duża, a w połowie pusta, będzie zwyczajnie przeszkadzać. Bardzo praktyczne jest jeśli na wierzchu znajdziemy małą kieszonkę na klucze, portfel i telefon – nie będziemy musieli poszukiwać ich w głównej komorze. Warto też, żeby największa kieszeń była chociaż przedzielona siatką. Pozwoli to na rozłożenie rzeczy na dwie komory, dzięki czemu nie będzie potrzeby przetrząsania całości w poszukiwaniu jednej konkretnej. Jeśli np. chodzimy na siłownię i zabieramy ze sobą koktajl do wypicia po treningu, warto poszukać torby sportowej z kieszenią wyłożoną materiałem termoizolacyjnym. Dzięki temu pozostanie przyjemnie chłodny i zachowa walory smakowe.
Na rynku dostępne są też torby dedykowane konkretnym sportom np. tenisowe czy pływackie, które są zaprojektowane tak, żeby w wygodny sposób zmieścić potrzebne akcesoria (zobacz przykłady na: https://kajasport.pl/pol_m_Turystyka-i-rekreacja_Bagaz_Torby_Torby-sportowe-1603.html).

— 22 marca, 2018