Niezastąpione sportowe koszulki

W szafie każdej z nas, nawet jeżeli nie jesteśmy codziennymi bywalczyniami siłowni, powinno znaleźć się miejsce dla chociaż jednej sportowej bluzki. Posiadają one bowiem niezastąpione zalety!

Nie tylko dla bardzo aktywnych!

T-shirty sportowe damskie z pewnością dobrze znają już panie, które systematycznie trenują – i wiedzą, że bez nich ich sportowy rozwój nie byłby taki łatwy! Tego typu koszulki przydadzą się jednak również kobietom, które raz na jakiś czas zdecydują się na wypad na rower albo na trekking w góry czy do lasu. Dlaczego tak się dzieje?

Odprowadzanie wilgoci

Przede wszystkim sportowe koszulki damskie szyte są z zupełnie innych materiałów, mających znaczną przewagę nad popularną, codzienną bawełną. Przede wszystkim podobne tkaniny łatwo odprowadzają wilgoć. Bardzo szybko zatem schną, co bywa pomocne nie tylko dzięki temu, że po upraniu ich wieczorem, rano już są suche i gotowe na kolejny trening. Nie pozwalają one również na to, żeby przewiało nas kiedy spocimy się podczas wysiłku na świeżym powietrzu, a to chroni nas przed chorowaniem.

Oddychanie

Tym, co w koszulkach damskich tego typu jest wspaniałe to również ich zdolność do „oddychania”. Oczywiście, jeżeli będziemy szybko się ruszać i tak się spocimy, jednak stanie się to znacznie później niż w bluzkach z nieprzystosowanych do aktywności, szczególnie w tych z tworzyw sztucznych. Poza tym nie musimy obawiać się obtarć – szwy lokowane są w taki sposób, że nawet przy rytmicznych ruchach trwających wiele godzin nasza skóra nie stanie się podrażniona.

 

Zastanówmy się nad zakupem t-shirtu sportowego damskiego – z pewnością nie będziemy żałować tej decyzji.

— 29 marca, 2018