W modzie liczy się uniwersalność. Panowie bardzo chętnie stawiają na stylizacje, które mogą nosić zarówno do pracy, jak i na wieczorne wyjścia. Smart casual stał się znakiem rozpoznawczym miejskiej mody i obecnych czasów. Życie w biegu nie pozwala często na przebieranie się na różne okazje, poza tym mężczyźni, lubią wyglądać modnie i czuć się wygodnie, dlatego w niejednej szafie obok jeansów, chinosów, czy sztruksów znajdują się marynarki sportowe.

Marynarki męskie – sportowa wygoda i miejski szyk

Połączenie miejskiego szyku z wygodą daje smart casualowy charakter stylizacji. Modne marynarki mają materiały podobne do swetrów czy dresów, jednak krojem ewidentnie nawiązują do eleganckich odpowiedników. Nie trzeba ich zapinać na dwa guziki, a nawet nie należy, gdyż jest to podstawowy błąd, który powoduje nieestetyczne zgięcia.

Marynarki sportowe uzupełnią każdą stylizację

Niezależnie od tego czy ubrałeś biały t-shirt czy model z nadrukiem, a może casualową koszulę. Do wszystkich tych rzeczy możesz dobrać odpowiednie modne marynarki sportowe. W przypadku koszulki basic sprawa jest najprostsza. Tu po prostu wybierasz marynarki sportowe według swojego gustu i nawet nosząc jedną koszulkę, możesz codziennie wyglądać inaczej, wybierając raz gładką wersję marynarki, np. w kolorze królewskiego błękitu, a innym razem modną marynarkę w kratkę. Do wzorzystej casualowej koszuli najlepiej dobrać marynarkę sportową w jednolitym kolorze, aby dodać stylizacji finezji możesz zdecydować się na wersję z łatami na łokciach wykonanymi z materiału w innym kolorze bądź skóry. Z marynarkami sportowymi twoje stylizacje nigdy nie będą nudne.

— 19 kwietnia, 2018