Kobiety pracujące w urzędach czy biurach nawet w upalne dni muszą zachować tak zwany dress code. Co to znaczy? Obowiązuje je odpowiedni strój do pracy, zatem na nonszalanckie stylizacje mogą pozwolić sobie tylko w czasie wolnym. Podobnie jest z butami, które przede wszystkim powinny być pełne i nie odsłaniać palców. Jakie obuwie przyda się im zatem na wiosnę? Poniżej kilka pomysłów.

Czółenka damskieczółenka damskie

Damskie czółenka na wysokim obcasie to jedne z najbardziej eleganckich butów. Na wiosnę warto sprawić sobie parę lub dwie w jasnym kolorze. Będą wyglądać lepiej do jasnych garsonek niż czarne lub brązowe. Z pewnością lakierowane beżowe czółenka wpadną w oko niejednej kobiecie, bo świetnie wydłużają optycznie nogi. Podobnie działają te w kolorze cielistego różu. Stylizacje uzupełnione takimi butami prezentują się zawsze nienagannie.

Damskie półbuty na niewysokim obcasie

Jeżeli całodniowe noszenie butów na wysokim obcasie nie wchodzi w grę, warto kupić półbuty na niewielkim, kwadratowym obcasie. Taki model butów wciąż wygląda bardzo elegancko, szczególnie ze spodniami. Poza tym takie buty są z reguły znacznie bardziej wygodne oraz zdrowsze dla kręgosłupa. Dobrym pomysłem jest to, by zostawić jedną parę takich butów w swoim miejscu pracy, po to by móc założyć je wtedy, gdy w szpilkach zaczyna być niewygodnie.

— 30 kwietnia, 2018