Polo to więcej, niż zwykła koszulka

Koszulki typu T-shirt towarzyszą męskiej modzie od wielu lat. Dzisiaj nikogo nie dziwi ten element garderoby noszony nie tylko w sportowych stylizacjach, ale również z eleganckim garniturem. Nie zawsze jednak okoliczności pozwalają pod względem formalnym na taki luz. W takim przypadku rozwiązaniem może być koszulka typu polo.

1. Kołnierzyk jest elegancki
Pod względem formalnym koszulki polo klasyfikują się wyżej, niż klasyczne koszulki męskie, choć jeszcze dużo im brakuje do koszuli. Na pewno jest kompromisem między tymi formami. Warto mieć go w swojej garderobie, by w każdej chwili sięgną po kołnierzyk i pójść w nim tam, gdzie zwykły T-shirt będzie nie na miejscu, a elegancka koszula formą nieco na wyrost. Chcąc być nie tylko szykownym, ale też modnym warto śledzić obowiązujące trendy i wiedzieć, czy w danym sezonie nosi się kołnierzyk postawiony, czy równo ułożony.

2. Kolor ma znaczenie
Do najbardziej popularnych kolorów, po jakie sięgają panowie wybierając koszulki męskie, są granat i biel. Łatwo je zestawić z niemal każdym rodzajem spodni. Bez problemu można dobrać do nich również bluzę lub marynarkę. Dobrze jest więc właśnie od nich zacząć swoją przygodę z koszulkami typu polo. Z czasem można je uzupełnić o delikatne odcienie zieleni, czerwienie, różu i błękitu. Nie są one już tak banalne, jak biel i granat, ale nadal łatwo je zestawić w całej stylizacji. Wszelkiego rodzaju odcienie neonowe, soczyste błękity i cukierkowe róże będą ciekawym uzupełnieniem, ale wymagają odwagi i wyobraźni w łączeniu ich z innymi elementami garderoby. Sprzedawcy prowadzący hurt mają w swoich ofertach pełną gamę kolorystyczną tego typu koszulek.

— 22 maja, 2018