Garnitur ślubny

Wybór garnituru ślubnego to jedno z ważniejszych zadań, jakich musi dopilnować przyszły pan młody. Na całe szczęście moda ślubna nie zmienia się zbyt gwałtownie, dzięki czemu można spokojnie podpatrzeć, co było modne kilka lat temu i zainspirować się tym.

Warto postawić na klasykę, dzięki czemu łatwiej będzie uniknąć modowych wpadek, a jednocześnie mieć pewność, że cała stylizacja skomponowana została w dobrym guście.

grupka mężczyzn ubranych w ślubne garnitury

Na co zwrócić uwagę, wybierając garnitur ślubny?

Na pewno mile widziane byłoby dobranie garnituru pod kreację panny młodej. Warto dobrać dodatki, które kolorystycznie odpowiadać będą odcieniowi sukni lub jej pozostałych dodatków.

Warto zwrócić uwagę też na materiał, z którego wykonany jest garnitur. Doskonałym wyborem będzie cienka i dobra gatunkowo wełna. Wbrew pozorom sprawdzi się ona, zarówno latem, jak i zimą, ponieważ latem potrafi dać uczucie delikatnego chłodu, a zimą ogrzać.

Garnitur powinien być dopasowany także do konkretnej sylwetki. To dlatego warto wykonać go na miarę lub też udać się na specjalne przymiarki, dzięki którym o wiele łatwiej będzie określić prawidłowy rozmiar garnituru.

Jeśli chodzi jednak o kolorystykę, na pewno doskonałym wyborem będzie ciemny, klasyczny granat.

— 4 lipca, 2018