Jeszcze do niedawna pokutował w naszym kraju stereotyp mężczyzny niezadbanego, niezainteresowanego kwestiami mody czy pielęgnacji ciała. Te czasy odeszły już chyba jednak bezpowrotnie w przeszłość; dzisiejsi panowie są coraz bardziej świadomi, że dbanie o siebie oraz o swój wizerunek przyniesie im w życiu niezwykle dużo korzyści. Dokładają zatem wszelkich starań, by wyglądać schludnie i pociągająco.

Buty – wyznacznik dobrego smaku

Eleganckie obuwie to jeden z kluczowych elementów ubioru. Nawet jeśli nie każdego mężczyznę stać na zakup wielu drogich par butów w ciągu roku, istnieją sposoby starannej pielęgnacji posiadanego już obuwia. Jednym z nich jest zainwestowanie w prawidło – niezwykle przydatny gadżet, dzięki któremu męskie buty na długo zachowają doskonały wygląd.

Prawidła to wypełnienie do butów, mające za zadanie utrzymać je w oryginalnym kształcie. Ich stosowanie chroni obuwie przed:

1. zagnieceniami,
2. wybrzuszeniami,
3. pęknięciami.

Akcesoria te wykonuje się przeważnie z drewna cedrowego, czasami też producenci oferują wersję z tworzyw sztucznych. To drugie rozwiązanie – choć tańsze – w praktyce okazuje się znacznie mniej skuteczne. Tworzywo pomaga wprawdzie zachować pierwotny kształt buta, nie ułatwia jednak jego wysychania po wielogodzinnym kontakcie ze stopą. W efekcie buty schną powoli i – co gorsza – przesiąkają nieprzyjemnym zapachem. Warto zatem zakupić przynajmniej jedną parę prawideł drewnianych, aby na własne oczy zobaczyć różnicę.

— 11 września, 2018