Szpilki drogie vs. tanie

Nie każda kobieta może pozwolić sobie na zakup drogich szpilek od Gucciego czy Prady, na szczęście jednak dobre buty nie muszą być aż takie kosztowne. Niemniej wiele pań stawia na tanie obuwie, wychodząc z założenia, że lepiej mieć wiele tanich par niż jedną kosztowną. Jaka jest prawda?

Tanie buty – często nie do noszenia

Pewnie sporo pań przekonało się już o tym, że bardzo tanie szpilki damskie, kupowane na przykład na bazarze czy w chińskich sklepach, często wyglądają świetnie, ale w praktyce nie da się w nich chodzić. Nie jest to niestety rzadkość. Tanie szpilki często mają rozchwiane, niestabilne obcasy, wykonane są ze sztywnych materiałów, które mogą wprost masakrować nogi, a także są źle wyważone, przez co już po niedługim chodzeniu pojawia się ból stóp i skurcze, a nawet ból całych nóg i kręgosłupa. Takie buty mogą być też ogólnie ogromnie niewygodne, choć oczywiście nie zawsze jest to reguła.

Zalety droższych szpilek damskich

Kosztowne, eleganckie szpilki czasem także mogą być kiepskie, jednak jeśli postawi się na produkt renomowanej marki, na pewno tak nie będzie. Tajemnicą wielkiej wygody takiego obuwia jest odpowiednia konstrukcja. Jeśli szpilki są dobrze wykonane – wyważone i wyprofilowane, są wygodne nawet gdy są bardzo wysokie, gdyż wysokość obcasa nie jest tak wyczuwalna. Są też wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład skóry, mają skórzaną, miękką wkładkę, dzięki czemu chodzi się w nich tak, jakby chodziło się po żelowej poduszeczce, a przy tym są trwałe.

— 11 września, 2018