Obuwie z naturalnej skóry jest bardzo popularne ze względu na walory estetyczne, a także zdrowotne. Naturalna skóra jest materiałem, który oddycha, daje komfort stopom, ponieważ dopasowuje się do nich w trakcie noszenia. Pielęgnacja takiego obuwia nie jest szczególnie trudna, jednak trzeba zachować pewne zasady, aby cieszyć się dobrym stanem jak najdłużej.

Od czego zacząć pielęgnację skórzanego obuwia?

Obecnie na rynku dostępne są doskonałe środki konserwujące i czyszczące przeznaczone specjalnie do skór licowych, z których najczęściej produkowane są buty. Pierwszym krokiem po zakupie takich butów powinno być zaimpregnowanie jeszcze przed pierwszym wyjściem w nich na zewnątrz. Przy użyciu odpowiedniego, przeznaczonego do tego celu preparatu należy obuwie pokryć cienką warstwą środka, który zapobiegnie zawilgoceniu i deformacji po kontakcie z wodą. Świetne do tego celu są impregnaty w sprayu, dające się w sposób wygodny aplikować.

Pielęgnacja obuwia w trakcie użytkowania

Najważniejszą sprawą jest czyszczenie skóry, z której wykonane jest obuwie środkami, które są do tego przeznaczone i używanie ich zgodnie z zaleceniami producenta. Czyszczenie wszelkich zabrudzeń z soli czy błota trzeba przeprowadzić natychmiast po ich pojawieniu się. Do tego celu należy użyć wilgotną ściereczkę i delikatnie je przetrzeć. Czyszczenie skóry wymaga ostrożności. Dlatego buty należy naturalnie wysuszyć i pokryć warstwą pasty konserwującej.

— 20 września, 2018