Elegancja u mężczyzn dzisiaj zdecydowanie jest w cenie. Często jest ona jednakże niesłusznie łączona z brakiem wygody oraz nadmierną formalnością. Tymczasem możemy ubrać się bardzo elegancko i jednocześnie czuć się naprawdę komfortowo. Jak to zrobić?

Buty i zegarek

Powyższe stwierdzenie pojawiło się w wielu filmach, jednak posiada ono pewną dozę prawdy. Prawdziwie elegancki mężczyzna będzie miał na pewno zawsze dobrej jakości, skórzane obuwie oraz porządny zegarek. Czy to oznacza jednak, że musimy nosić lakierki albo inne eleganckie skórzane obuwie? Oczywiście, że nie!

Buty derby- doskonałe rozwiązanie

Otóż warto zainteresować się butami typu derby. Jak one wyglądają? Są to klasyczne półbuty, które w przeciwieństwie do oksfordek posiadają otwartą przyszwę. O ile też oksfordki noszone są nawet do fraków czy bardzo formalnych garniturów, tak buty derby założyć można także i do całkiem zwyczajnego stroju. Jak dokładniej to wygląda?

Stylizacje z butami derbami

Przede wszystkim możemy wybrać nieco starodawną wersję ubraniowej aranżacji, która zawsze charakteryzuje się casualową elegancją. Tutaj zatem świetnie sprawdzą się materiałowe spodnie w delikatną kratkę, jasna koszula z podwiniętymi rękawami albo ze stójką i kamizelka tudzież marynarka z łatami ze skóry na zgięciach łokcia.

Chcąc wyglądać nieco bardziej współcześnie, możemy natomiast postawić na zwykłe, ale dobrze dopasowane dżinsy i ciemną koszulę w delikatny wzorek, Do tego świetnie sprawdzi się oczywiście marynarka, jednak spokojnie możemy także założyć kurtkę skórzaną.

Na koniec należy koniecznie dodać, że buty derby dodadzą nam elegancji nawet jeśli ubierzemy się w codzienny strój – dżinsy, t – shirt oraz koszulę w kratkę. Dlatego też zdecydowanie jest to obuwie, które każdy prawdziwy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie.

Więcej na – https://patine.pl/category/obuwie-klasyczne-derby

— 12 października, 2018