Niezmiennie w damskiej modzie pojawiają się ubrania, które można nosić w sposób warstwowy. Daje to duży komfort ubierania się, gdyż w zależności od pogody można pozbyć się jednej lub kilku warstw lub je dołożyć. Przykładem takiej odzieży są kardigany damskie.

Kardigan na jesień

Jesienią ranki są chłodne, podobnie wieczory, natomiast środek dnia często zachwyca ładną pogodą i wysoką temperaturą. Trudno jest ubrać się odpowiednio, dlatego też styl „na cebulkę”, czyli polegający na warstwach, bardzo się wtedy przydaje. Uniwersalna kompozycja to koszulka lub koszula i kardigan Yups, który można zapiąć w razie chłodu lub nosić rozpięty. Do zestawu pasuje apaszka, chusta, szalik lub inny podobny dodatek.

Na sportowo lub bardziej elegancko

Obecnie bardzo modne są sportowe kardigany damskie. Niektóre takie modele posiadają kaptur – nie trzeba mówić, ile to daje dodatkowych możliwości stylizacyjnych. Przydają się też duże kieszenie, a zapięcie często stanowi zamek błyskawiczny. Bardzo różna kolorystyka modnych kardiganów pozwala dobrać barwę do upodobań i stworzyć ciekawą kompozycję z resztą stroju. Sportowe kardigany można łączyć z innymi elementami odzieży w niemalże dowolny sposób. Dość ciekawie wyglądają, gdy ich surowy krój zostanie złagodzony eleganckim, romantycznym lub jeszcze innym dodatkiem.

— 23 października, 2018