Nie da się ukryć, że odpowiednio zadbane i dobrze pielęgnowane obuwie jest w stanie wyglądać doskonale nawet przez kilka sezonów. Tyczy się to głównie obuwia skórzanego oraz zamszowego, które, mimo iż są znacznie lepszej jakości, potrzebują specjalnego traktowania i delikatnej pielęgnacji. Warto więc wiedzieć, jak postępować z tego typu obuwiem, aby ich wygląd nie uległ zmianie nawet na przestrzeni lat!

Jak zadbać o obuwie skórzane?

Odpowiednia renowacja butów skórzanych (np. tutaj https://multirenowacja.pl)  to już połowa sukcesu. Jak traktować więc delikatną skórę? Z całą pewnością warto dbać o jej nawilżenie. Dzięki temu na powierzchni buta nie powstają zarysowania ani pęknięcia. Nawilżać buty można za pomocą specjalnych olejków oraz wosków, które dostać można u szewca, czy też w specjalistycznych sklepach obuwniczych. Warto jednak sprawdzać, czy woski posiadają naturalne składniki. To właśnie takie będą najlepsze do delikatnego traktowania butów.
Przyda się też specjalna pasta. Matująca lub nabłyszczająca, zależnie od preferencji osoby, która po nią sięga.

Jak pielęgnować zamsz?

Zamsz z reguły jest materiałem bardziej wymagającym. Głównie dlatego, że jest miękki, bardzo naturalny i jeśli nie jest odpowiednio traktowany, bardzo szybko się wyciera, przez co nie wygląda już atrakcyjnie. Warto zainwestować więc w specjalne pianki do czyszczenia zamszu oraz szczoteczkę, którą należy czesać buty, aby delikatnie unieść włoski.

— 4 listopada, 2018