Czółenka to najbardziej formalny rodzaj obuwia, jaki posiadają panie w swojej garderobie. Choć większości kojarzą się z modą typowo biurową, to dawno już wyszły z ram biurowej elegancji i dziś czółenka znajdziemy praktycznie wszędzie. Kobiety cenią czółenka za ich ponadczasowy styl, klasę, oraz to, że pasują do każdej stylizacji. Ich fenomen jest tak wielki, że choć trendy w modzie się zmieniają, to czółenka pozostają niezmienne.

Co to są czółenka?

Czółenka to inaczej damskie pantofle, dla których cechą charakterystyczną jest wysokie wcięcie na podbiciu buta. Z reguły mają obcas wysokości około 5-7 centymetrów. Kiedy jest on wyższy, buty automatycznie nazywa się szpilkami. Nazwa tego typu butów pochodzi od tzw. czółenka tkackiego, które było niezwykle zbliżone w kształcie do tego rodzaju obuwia. Od lat czółenka kojarzą się z ponadczasową elegancją, to też niezwykle uniwersalny rodzaj damskiego obuwia. Modne czółenka damskie nigdy nie wychodzą z trendów, warto więc mieć przynajmniej jeden model w swojej szafie.

Czółenka damskie kojarzone są zwykle z wiosną, kiedy temperatury w końcu wędrują w górę, kobiety z chęcią przerzucają się na ten typ obuwia. Wiosna to zdecydowanie najlepsza pora roku na noszenie tego typu obuwie. W połączeniu z cienkimi rajstopami czółenka są butami, które bardzo komfortowo się nosi. Nie jest nam w nich ani za zimno, ani za gorąco. Niezwykle popularne też modele z odkrytymi piętami i palcami, należy zarezerwować na zdecydowanie cieplejsze, letnie miesiące.

— 5 listopada, 2018