Zakupy online to bardzo wygodne rozwiązanie. Można w ten sposób kupić niemal wszystko w okazyjnych cenach, z dostawą do domu, o każdej porze i bez meczącego przeszukiwania sklepów stacjonarnych. Sklepy online to prawdziwa skarbnica setek produktów, jak żywność, artykuły gospodarstwa domowego, odzież czy modne buty damskie, męskie i dziecięce.

Trzeba jednak pamiętać, że wiąże się z tym pewne ryzyko – towaru nie możemy obejrzeć i przymierzyć przed zawarciem transakcji. Bywa, że zdjęcia towarów pokazywane przez sprzedawców nie oddają ich rzeczywistego wyglądu. Dlatego też kupowanie odzieży czy obuwia online może wiązać się z koniecznością zwrotu lub wymiany na inny rozmiar.

Sklep z butami damskimi czy odzieżą jest jednak świetnym miejscem, by zacząć poszukiwania wymarzonego modelu i sprawdzenia panujących trendów. W przeciwieństwie do sklepów stacjonarnych oferują one bowiem dziesiątki, jeśli nie setki modeli, a więc wybór jest bardzo szeroki.

Jak kupić i nie żałować?

Przede wszystkim wybieraj tylko zaufane sklepy z dobrymi opiniami. Jeśli sprzedawca nie umożliwia transakcji za pobraniem, lepiej nie ryzykować. Uczciwi sprzedawcy nie mają powodu, dla którego mieliby unikać takiej metody opłaty – klient nie otrzyma przecież paczki, dopóki kurier nie opłaci jej odbioru. Natomiast po przelaniu pieniędzy z góry nie możemy mieć stuprocentowej pewności, że produkt zostanie do nas wysłany.

Kolejną pułapką, która czyha na nas podczas zakupów online to numeracja obuwia. Kupując stacjonarnie, możemy zmierzyć obuwie i wybrać ten odpowiedni. Podczas zakupów online musimy zawierzyć informacjom od producenta bądź sprzedawcy. Kupując buty znanej firmy, można podejrzewać, że rozmiary w różnych modelach będą podobne, jednak modele innych marek mogą odbiegać od informacji podanych w tabelach rozmiarów. W takim przypadku pomocne mogą być opinie innych użytkowników co do prawdziwości tych informacji.

Zwróć uwagę na szczegóły

Zanim zakupisz dany model, dokładnie przeczytaj jego opis, ale też informacje na temat rodzaju i kosztów wysyłki, czasu realizacji zamówienia, warunków reklamacji, zwrotu i wymiany. Jeśli coś wzbudza Twoje wątpliwości lub jest niejasne- dopytaj sprzedawcę. Pamiętaj, że dokonując zakupu, zgadzasz się na warunki podane w regulaminie. Pamiętaj też, że kupujący zawsze ma prawo do zwrotu nabytych online produktów (nieużywanych) w ciągu 14 dni i wszelkie informacje o tym, że zwroty nie są przyjmowane, są niezgodne z prawem.

— 8 listopada, 2018