Odpowiednio dobrana kurtka będzie służyć nam przez wiele sezonów, szczególnie ta skórzana, która nigdy nie wychodzi z mody.

Kurtki skórzane damskie- jak wybierać?

Podczas wyboru tej idealnej, poza kolorem i rodzajem użytej skóry, warto kierować się przede wszystkim fasonem, czyli ogólną formą. To głównie od fasonu zależy, jak skórzana kurtka wygląda, ile ma przeszyć i jaki ma kształt. Niezwykle ważne jest także to, jak skóra się na nas układa, ponieważ to w ostateczności decyduje, jak wyglądamy w danej kurtce skórzanej. Różne rodzaje skór, różnie się zachowują. Jedne są bardziej miękkie, inne twarde i szeleszczące. Od rodzaju zastosowanej skóry zależy, jak kurtka przylega do ciała, czy się do niego dopasowuje, czy wręcz odwrotnie.

 

Kurtki skórzane damskie- fasony

 

Fason kurtek skórzanych damskich determinuje odpowiednie dopasowanie do naszej sylwetki. Dzięki dobrze dobranemu krojowi możemy zakryć pewne mankamenty sylwetki lub uwidocznić jej zalety. Ważne by kurtka skórzana dobrze się układa. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że każda sylwetka różni się od siebie i nie należy szukać kurtki uniwersalnej. Dla osób wysokich sprawdzą się inne modele niż te dla niskich. Osoby wysokie powinny wybierać kurtkę skórzaną z dłuższymi rękawami. Dla wysokich świetnie sprawdza się różne długości kurtek (niekoniecznie tylko te kończące się w talii). Osoby niskie z kolei mają mniejsze pole do popisu. Powinny one wybierać kurtki kończące siew pasie, przez co optycznie dodadzą sobie kilka centymetrów wzrostu.

— 10 listopada, 2018