Jeżeli lubisz biegać lub dopiero chcesz zacząć to robić, koniecznie musisz kupić dobre do tego obuwie. Wybierając je, weź pod uwagę te parametry:

Podłoże
Pomyśl, gdzie będziesz biegać. Należy wybrać inne buty sportowe do biegania po asfalcie, a inne do biegów terenowych. Przyjmuje się, że buty do poruszania się w terenie mają twardszą podeszwę niż te do biegów miejskich.

Płeć
To oczywiste, że mężczyzna potrzebuje innego obuwia niż kobieta. Nie chodzi tu tylko o wygląd zewnętrzny buta sportowego, ale również o jego dostosowanie do rozstawu bioder i kształtu stopy. Jeżeli masz wątpliwości, co do tego dla kogo jest dany model obuwia, to powinieneś zapytać sprzedawcę.

Nasilenie treningów
Każda dobra hurtownia obuwia damskiego https://www.sport-hurtowo.pl/pol_m_Obuwie_Buty-damskie-1057.html lub męskiego zaproponuje nam obuwie dobrane również do tego, ile kilometrów zamierzamy tygodniowo przebiegać. Dla długodystansowców, polecane są buty sportowe z miękką, piankową wkładką.

Wygoda
Ten parametr jest decydujący. Najważniejsze jest żebyś czuł się dobrze w wybranych przez ciebie butach sportowych. Śmiało przebieraj w zasobach hurtowni obuwia damskiego i wybierz to obuwie, w którym twoja stopa może odnaleźć komfort. Zamierzasz spędzić długie godziny treningów w tym obuwiu, więc nie możesz przejmować się tym, że ma niewłaściwy rozmiar lub dostosowany jest do niższego podbicia, niż to jakie ma twoja stopa.

Pytaj!
Żeby podjąć dobrą decyzję i nie żałować, koniecznie pytaj sprzedawcę. Poproszenie to radę to żaden wstyd, a specjalista na pewno będzie orientował się w temacie lepiej niż amator.

— 14 listopada, 2018