Szpilki, buty na wysokim obcasie lub też na obcasie i na platformie zazwyczaj kojarzone są z tym, że są bardzo niewygodne i zawsze już po niedługim czasie ich noszenia powodują potworny ból stóp. Faktycznie, takiego rodzaju buty damskie nie należą do najwygodniejszych, co nie oznacza, że nie istnieją takie modele, które mimo wszystko będą wygodne. O czym wobec tego warto pamiętać wybierając buty eleganckie?

Wybierając w butach damskich na specjalne okazje

buty damskieWarto wiedzieć, że nawet w sezonie jesienno – zimowym na specjalną okazję; przyjecie czy też imprezę branżową zawsze można ubrać odkryte buty typu szpilki czy czółenka. Nie jest to nic dziwnego, a dodatkowo to bardzo komfortowe rozwiązanie, szczególnie jeśli cała impreza raczej nie wyjdzie poza ramy zamkniętego obiektu. Kolejną ważną sprawą jest to, aby były to buty wykonane z wysokiej jakości materiałów, na przykład buty skórzane. Oddychający, dopasowujący się do stopy materiał to znacznie lepsze rozwiązanie, szczególnie w sezonie letnim, kiedy stopy mogą dodatkowo puchnąć. To, z czego wykonane są buty warunkuje wygodę ich noszenia.

Nie mniej ważny jest rozmiar. Buty oczywiście mogą się lekko rozbić i dopasować do stopy, ale jeśli będą zbyt małe – nawet nie będą miały szansy na to, aby się robić, bo nie będzie się dało w nich chodzić.

Warto postawić na klasykę

Wybierając w butach damskich na specjalne okazje najlepiej jest postawić na klasyczne rozwiązania, bo w przypadku takich zyskujemy pewność co do tego, że wszystko będzie do siebie pasować. Klasyczne, czarne szpilki mogą natomiast zwracać na siebie dodatkowymi elementami utrzymanymi w kolorze srebra lub złota. Takie buty w szczególności dobrze będą się prezentować w zestawie z torebką, która również posiada wykończenia utrzymane w zbliżonej kolorystyce. Najważniejsze, aby wszystko razem prezentowało się gustownie i z klasą.

— 27 listopada, 2018