To nie jest tak, że tylko eleganckie, wieczorowe stylizacje mogą przeobrazić te przysłowiowe brzydkie kaczątko w pięknego łabędzia. To nie jest też tak, że jeżeli kobieta chce wyglądać pięknie, to nie ma innej opcji niż niebotycznie wysokie szpilki. Wbrew pozorom taka stylizacja nie zawsze jest najlepsza, a wybór wygody może być strzałem w dziesiątkę.

By było wygodnie – zacznij od butów

Choć producenci stają na głowie, by nawet bardzo wysokie szpilki były wygodne, to nic nie przebije obuwia przypominającego te sportowe modele. Jednak do takich butów raczej nie zakłada się sukienki księżniczki. Można za to z takimi butami stworzyć stylizację z charakterem. Przykładowo modele butów DKNY choć raczej sportowe, wyglądem prawie trampki, to będą doskonałym uzupełnieniem mocniejszych stylizacji.

Wygodnie też może być kobieco

Choć trampki, czy bardziej sportowe obuwie kojarzy się raczej z mało kobiecym ubiorem, ewentualnie stylizacjami na urwisa, to w takich butach można wyglądać naprawdę korzystne, a nawet elegancko. Warto wtedy postawić na bardziej stonowane kolory i raczej gładkie tkaniny dobrej jakości. Łącząc czarne spodnie z trampkami w tym samym kolorze i białą koszulą można ukryć nieco sportowy charakter takiego stroju.

Białe koszule dodają uroku, ale nie nic bardziej kobiecego od sukienki. Choć stereotypy każą do niej zakładać czółenka na obcasie, to w takiej o luźnym kroju, z dzianiny, bawełny lub lnu można dobrze wyglądać łącząc ją na przykład ze sportowymi butami DKNY na koturnie. Taka stylizacja doskonale nada się na spotkanie przy grillu czy weekendowy wypad za miasto.

— 12 czerwca, 2019