Moda na sneakersy ma się doskonale i nic nie zapowiada się na to, aby szybko miała przeminąć. W końcu są to buty, które cieszą się popularnością już od wielu sezonów. Zyskały swoją popularność głównie tym, że są wyjątkowo wygodne, a także uniwersalne. Tego typu obuwie można nosić, zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć je na przykład do klubu na wieczorną imprezę.

Jakie modele warto wziąć pod uwagę i, czym kierować się, wybierając modne sneakersy damskie?

Z całą pewnością pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ich wykonanie. Warto wybrać model dobry jakościowo, ponieważ tak jak było powiedziane na początku, moda na sneakersy nie przemija już od dłuższego czasu i to właśnie dlatego warto zainwestować w parę, która posłuży przez dłuższy czas. Warto wybrać także model z nieco wyższą platformą. To właśnie ona odpowiada za to, jak wygodne będą buty po pokonaniu znaczących dystansów. 
Latem oczywiście dobrym pomysłem będzie wybór bardziej przewiewnych modeli, czyli tych wykonanych z cienkiego materiału lub skóry naturalnej. Sprawdzą się także takie, które posiadają wstawki z siateczki lub wywietrzniki.
Jeśli chodzi o kolorystykę, wciąż najpopularniejsze modele kupić można w kolorze czarnym, który jest uniwersalny i do wszystkiego pasuje. Dobrym wyborem są także buty czerwone, ponieważ dodadzą one pazura stylizacją zachowanym w rockowej stylistyce. 
Lato to jednak pora lżejszych, bardziej dziewczęcych barw i dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym okresie zdecydować się na sneakersy w odcieniach różu, czy niebieskiego (np. takie).

Warto mieć w swojej szafie przynajmniej jedną taką parę, ponieważ każda kobieta, która, choć raz miała sneakersy, z całą pewnością przyzna, iż dobrze wykonane modele to jedne z najwygodniejszych butów na świecie.

— 21 lipca, 2019