Osoby, które lubią często biegać powinny postawić nie tylko na porządne buty, ale również na wysokiej jakości skarpetki sportowe. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale skarpetki podczas codziennych treningów odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też warto postawić na odpowiednie modele.

Na jaki materiał postawić?

Dobre skarpetki Nike powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Osoby, które decydują się na zwykłą bawełnę, powinny rozglądać się przede wszystkim za bawełną organiczną. Pamiętać należy również i o tym, że bawełniane skarpetki nasiąkają potem, dlatego też podczas codziennych treningów mogą obcierać. Doskonałym wyborem są skarpety wiskozowe, które nie tylko są bardzo lekkie, ale co najważniejsze wyróżniają się dobrą przewiewnością. W dzisiejszych czasach wielu sportowców stawia również na wełniane skarpetki Nike. Wełna oferuje doskonałą izolację cieplną i cyrkulację powietrza.

Oddychalność ma znaczenie

Osoby, które pocą się bardzo intensywnie powinny w szczególności zwrócić uwagę na oddychalność odzieży sportowej. Niestety wiele tanich skarpetek odcina całkowicie dopływ powietrza, dlatego też należy omijać je szerokim łukiem. Każdy renomowany producent podaje informacje o przepuszczalności powietrza, dzięki czemu można szybko porównać poszczególne modele. Ciekawym pomysłem mogą okazać się także skarpetki Nike z jonami srebra. Modele tego typu mogą pochwalić się właściwościami antybakteryjnymi. W ostatnim czasie bardzo modne są również popularne stopki, w których to ilość materiału jest ograniczona do minimum.

— 21 stycznia, 2020