Małe dzieci, jak powszechnie wiadomo są bardzo wrażliwe na wszelkie czynniki zewnętrzne. Jednym z nich są ubrania, które dobrane w nieodpowiedni sposób mogą mieć negatywny wpływ na maluchy. Najbardziej newralgiczną częścią garderoby są bluzki, gdyż przywierają one do dużej powierzchni skóry. Na co zwracać więc uwagę przy wyborze koszulek? Jakie bluzki dla dziewczynek są najlepsze?

Ozdoby

Bardzo często bluzki dla dzieci, szczególnie dla małych dziewczynek są bogato zdobione. Kolorowe naszywki i aplikacje poprzyszywane są do bluzek w najrozmaitszych miejscach. Jest to oczywiście w pełni zrozumiałe. Wiadomo, że dzieci zdecydowanie chętniej noszą kolorowe ubrania z wizerunkami zwierzątek, kwiatków czy bohaterami ulubionych bajek. Przed zakupem takich koszulek warto jednak upewnić się, czy ozdobne elementy są odpowiednio zabezpieczone na lewej stronie ubrania. W przeciwnym razie mogą być one bardzo uciążliwe dla dziecka w trakcie noszenia bluzek poprzez swędzenie czy powodowanie zadrapań.

Materiał

Bardzo ważnym elementem bluzki jest również materiał, z jakiego jest ona uszyta. Dzieci są znane z dużej ilości ruchu, dlatego też często bywają zgrzane i spocone. Bardzo istotne jest, by ubrania, a szczególnie bluzki, które noszą zapewniały im odpowiednią wentylację. Najlepiej więc postąpimy kupując koszulki składające się w 100% z bawełny. Taki materiał zapewni naszym maluchom wygodę i higienę.

— 2 lutego, 2020