Ciepłe i wygodne rękawiczki męskie napo gloves są podstawowym elementem zimowej garderoby. Porządne rękawiczki nie tylko chronią skórę dłoni przez śniegiem i mrozem. Dzięki wysokiej jakości rękawiczkom raz na zawsze będzie można zapomnieć o wysuszaniu i pękaniu.

Na jaki materiał postawić?

Zima w Polsce potrafi być naprawdę bardzo ostra, dlatego też warto postawić na odpowiedni materiał z którego wykonane są rękawiczki. Dla większości Panów najlepszym wyborem będą oczywiście materiały naturalne. Mowa tutaj przede wszystkim o skórze albo wełnie. To właśnie z tych materiałów najczęściej korzystają producenci. Naturalne materiały doskonale trzymają ciepło i co najważniejsze pozwalają skórze swobodnie oddychać. Przepocone i wilgotne dłonie bardzo szybko się wychładzają, dlatego też unikać należy sztucznych materiałów.

Jaka długość rękawiczek?

Aby rękawiczki męskie spełniały swoje zadania warto zwrócić uwagę nie tylko na sam materiał, ale również na ich długość. Większość Panów stawia na rękawiczki, które sięgają nieco za nadgarstek. Modele tego typu nie krępują ruchów, dlatego też są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. W nieco cieplejsze dni doskonale sprawdzą się również rękawiczki z ozdobnym wycięciem. Rękawiczki męskie różnią się między sobą również krojem. Najbardziej praktyczne są zwykłe rękawiczki z pięcioma palcami. Przy największych mrozach warto jednak postawić na modele z jednym palcem, które lepiej trzymają ciepło. W sezonie jesiennym można z kolei postawić na tzw. mitenki, czyli rękawiczki z odkrytymi palcami.

— 20 lutego, 2020