Zimowe dni większość z nas najchętniej opatuliłoby się lekką, puchową kurtką. Jednak czasami musimy postawić na klasyczną elegancję, ale nie oznacza to że jesteśmy skazani na przemarznięcie do szpiku kości.

Jak przetrwać mroźną zimę?

Po pierwsze wybieramy płaszcze z odpowiednich materiałów. Naturalna wełna świetnie nas ogrzeje. Sztuczne włókna, na przykład poliestrowe powinny być jedynie dodatkiem. To własnie dzięki nim płaszcz zdecydowanie mniej się gniecie w trakcie noszenia. Warto też ubierać się na cebulkę. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią izolację przed zimnem i wiatrem. Doskonałym rozwiązaniem są bardzo cienkie kurtki puchowe. Wkłada się je pod eleganckie płaszcze oraz marynarki. Jest nam w nich bardzo ciepło, a przy tym nadal będziemy wyglądać bardzo elegancko.

Diabeł tkwi w szczegółach!

Należy też zaopatrzyć się w dodatki dobrej jakości. Szalik, ciepłą czapkę czy ocieplone rękawiczki skórzane pomogą nam przetrwać nawet bardzo mroźną zimę. Panie które nie przepadają za czapkami mogą zdecydować się na różnego rodzaju opaski czy szalenie modne w ostatnich sezonach nauszniki. Jeżeli nie boimy się odrobiny ekstrawagancji, to postawmy na kapelusze. Pasują zarówno do płci piękniej, jak i tej brzydszej.

Gdzie szukać ciekawych dodatków na zimę w dobrych cenach?

Świetną opcją są oczywiście zakupy po sezonie. Jeśli zdecydujemy się na klasyczne kolory i wzory, to możemy mieć pewność że wybrane przez nas rzeczy przez kilka sezonów nie przestaną być modne. Można też poszukać w sklepach internetowych, a nawet z odzieżą z drugiej reki…

— 12 marca, 2020