Karmienie piersią może u kobiet powodować dyskomfort, a nawet ból. Wykorzystanie specjalnych biustonoszy może to ograniczyć. Wielu kobietom takie produkty pozwalają na ułatwienie karmienie. W ten sposób dba się również o piękny wygląd swojego biustu.

Jeśli chce się odpowiednio dopasować biustonosz do karmienia warto:
– dokonywać pomiarów za każdym razem, gdy planuje się zakup
– kierować się wygodą, a nie wglądem
– dokonywać zakupów w odpowiednim momencie.

Kiedy kupić biustonosz do karmienia?


Nie ma idealnego momentu na zakup biustonosza do karmienia, ale o zakupach można pomyśleć około szesnastego tygodnia ciąży, gdy piersi zaczynają się powiększać. Jest to dobry czas na zapoznanie się z dostępnymi na rynku produktami. Nie warto jednak kupować większej ilości staników. W ten sposób uniknie się zakupów wyrobów ciążowych, które okażą się nieprzydatne. Zawsze za pierwszym razem można kupić jedynie jeden, próbny stanik. Gdy piersi będą w czasie ciąży nadal zmieniały rozmiar można zawsze pozyskać kolejne, lepiej dopasowane produkty.

Korzyści z korzystania ze specjalnych biustonoszy przy karmieniu
Trzeba brać pod uwagę, że do karmienia biustonosze to specjalnie zaprojektowane produkty. Biustonosze, które nie są przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży nie posiadają specjalnych klap, które mają zapewnić większą wygodę podczas karmienia. Jednocześnie takich staników nie da się odciągać na boki. Do różnic można zaliczyć również możliwość regulowania zapinania. Pozwala to na dopasowanie stanika do zmieniającego się rozmiaru piersi. Bogaty wybór biustonoszy do karmienia kupisz w tym sklepie.

— 20 kwietnia, 2020