Każdy kto uprawia jakiś rodzaj trekkingu, czyli turystyki w formie wędrówki wykonywanej w cięższych warunkach terenowych i klimatycznych, prędzej czy później styka się z problemem doboru odpowiednich ubrań i obuwia. Poniżej podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze spodni trekkingowych, aby dobrze sprawdziły się podczas różnego rodzaju wędrówek.

Czym charakteryzują się dobre spodnie trekkingowe?

Głównym zadaniem takich spodni jest ochrona użytkownika przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz drobnymi urazami i otarciami podczas wędrówek. Podczas trekkingu niejednokrotnie trzeba mierzyć się z upałem, zimnem, wiatrem, deszczem, śniegiem, a nawet gradem, a także przedzierać się przez gęsto zarośnięte lub kamieniste powierzchnie. Dlatego też, nasze spodnie muszą być wytrzymałe i wodoodporne, a jednocześnie wykonane z oddychających materiałów i elastyczne. Ponadto, solidne spodnie do trekkingu powinny posiadać zapinane kieszenie oraz wzmocnienia w miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenie, a także kliny zwiększające swobodę ruchu.

Czym powinniśmy kierować przy wyborze spodni do trekkingu?

Wybierając spodnie do dalekich wędrówek, powinniśmy najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich warunkach pogodowych będą one użytkowane. Do wyboru mamy lekkie i szybko schnące letnie spodnie wyposażone w filtry UV, spodnie na okresy przejściowe chroniące przed deszczem i wiatrem, oraz spodnie zimowe, które dzięki zastosowaniu odpowiedniej membrany, skutecznie chronią przed ujemnymi temperaturami i zimnym wiatrem.
Wybierajmy jak najlżejsze modele, ponieważ podczas długich wędrówek każdy dodatkowy kilogram zaczyna dawać się we znaki, oprócz tego dobrze aby spodnie takie posiadały odblaski i ściągacze przy kostkach. Kierujmy się też naszą wygodą i zawsze przymierzajmy różne rozmiary i modele, by wybrać ten, który jest dla nas najwygodniejszy.

Spodnie trekkingowe polarsport.pl to zakup, na który warto poświęcić nieco czasu, gdyż są one, obok kurtki, butów i plecaka, jednym z najważniejszych elementów składających się na wygodę podczas długich wypraw.

— 4 maja, 2020