Kombinezony damskie to typ ubioru, który staje się coraz popularniejszy i z roku na rok sprzedaż tego typu odzieży zwiększa się. Dawniej kombinezon kojarzył się z fabryką i pracującymi w niej robotnikami ubranymi właśnie w kombinezony. Dziś dzięki kilkudziesięcioletniej historii kombinezonu w modzie zapoczątkowanej w czasie rewolucji kulturalnej lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku kombinezon na stałe wpisuje się w modowe kreacje. Wiele kobiet nie wyobraża sobie szafy bez kombinezonu. Jednakże jakie są rodzaje kombinezonów i jakie najlepiej nosić, by czuć wygodę w poszczególnych sytuacjach? Na te pytania odpowiada poniższy artykuł.

Wiosenne inspiracje

Wiosna to pora roku, podczas której świat budzi się do życia. Przyroda rozkwita, a wraz z nią ludzie rozpoczynają wyjścia oraz życie towarzyskie. Ciepła wiosna to więc idealny moment na ubranie kombinezonu damskiego. Są specjalne wiosenne rodzaje kombinezonów zapewniające klasyczny wygląd oraz niezbyt odkryte, tak aby kapryśna pogoda czy drobny wiosenny wiatr nie wyrządził krzywdy naszemu zdrowiu. Odpowiedzią na wiosenne potrzeby będzie biały kombinezon w paski. Posiada tego typu ubrania wiele marek i znajdziemy je w prawie każdym większym sklepie. Tego typu kombinezon by spełniać modowe wymagania powinien posiadać klasyczny pasiasty wzorek w formie podłużnych pionowych pasków. Powinny być one utrzymane w stylistyce marines, a ich kolor balansować w odcieniach niebieskiego i szarego gdyż taki trend utrzymuje się w modzie od pewnego czasu. Warto zwrócić uwagę na ramiączka podtrzymujące cały kombinezon i zapewniające wygodę noszenia, dzięki gumce można lekko ściągnąć całość i dopasować kombinezon dokładnie do sylwetki lub pozostać przy luźniejszej formie opięcia. Atrakcyjności kombinezonom tego typu dodaje prosty dekolt wyposażony w falbankę. Falbanki kojarzą się z elegancją i nawet w sukienkach są rzadkością w dzisiejszych czasach, więc taki kombinezon wyróżnia kobietę dodając przy tym klasy. Do całości wkomponowano jeszcze dwie boczne, duże kieszenie dodające prestiżu i mające także pożyteczną funkcję użytkową. Kombinezon to idealny wybór zarówno na wiosenne wyjście z przyjaciółmi jak i codzienne spędzanie czasu w pracy czy bliskimi. Wygoda noszenia i atrakcyjność wyglądu przyciąga. Na portalach społecznościowych ten rodzaj ubioru posiada wiele pozytywnych opinii i zachęcających komentarzy. Kobiety piszą o strzale w dziesiątkę i nietuzinkowym stylu wyróżniającym się na tle współczesnych produkowanych bez stylu ubrań.

Letnie klimaty

Oczywiście w większej ilości kombinezony damskie produkuje się w formie letniej. Idealnie sprawdzają się wtedy na wyjścia, do pracy czy nawet na plażę. W lecie warto wybrać nieco bardziej szalone kreacje choć klasyka też zawsze pasuje. Polecanym na letnie gorące dni kombinezonem jest zielony kombinezon w kropki lub inny gustowny wzorek. Są to zdecydowanie kombinezony z kategorii tych szalonych imprezowych ubrań. Wygląd ogólny robi wrażenie jeśli wpisuje się w kanon – dolna część sięgająca do połowy ud odważnie odsłania nogi podkreślając je zaś góra nieco szersza, szczelnie zakrywa dekolt zakończony kokardką. To podstawa udanej kreacji, która czyni wrażenie, iż osoba nosząca ten strój jest skomplikowana i nietuzinkowa a także mimo swej odwagi jest nieco tajemnicza. Taki ubiór zastanawia mężczyzn i czyni kobietę bardziej atrakcyjną. Figlarności temu ubiorowi dodaje odcień. Warto więc by letni kombinezon pozostawał w tonacji jasnej zieleni i posiadał wzorek w postaci dużych białych kropek. Całość prezentuje się świetnie a kobieta posiadająca piękne ciało, w dodatku ubrana w taką kreację bez problemu może stać się królową imprezy. 

Inną letnią kreacją z serii kombinezonów damskich, która obecnie króluje w modzie jest seria ogólnie zwana deluxe. Jest to zbiór różnych kombinezonów taki jak w Intimiti, cała partia posiada jedną wspólną cechę, krótki dół zakończony falbankami sięga połowy ud zaś góra dokładnie opina prawie po szyję. Ujęte w tej grupie ubrania to kombinezony dobre, wykonane z wysokiej klasy materiału z przewagą bawełny, dodatkowo wyróżniają się wygodnym szwem. Nie ma więc ryzyka odgnieceń czy niewygody podczas noszenia. Oczywiście kombinezon musi być odpowiednio dobrany zarówno do sylwetki jak i stylu kobiety. Ważną rolę do dopasowania ubioru pełnią też włosy. Ciemniejsze kombinezony pasować będą brunetkom, beże bardziej blondynkom. Jednak tak naprawdę nie ma tu reguły i każda kobieta świadoma przecież swojej wyjątkowości może eksperymentować bo bez tego nie dowie się co tak naprawdę jej pasuje.

— 8 sierpnia, 2020