Bluzki wieczorowe to elegancka alternatywa dla sukienek. Są osoby, które świetnie wyglądają w dobrze skrojonych spodniach. Do takiej części garderoby pasują eleganckie bluzki damskie wieczorowe lub tuniki.

Jaki kolor bluzki na wieczór wybrać?

Jeśli chodzi o wieczorne wyjścia w eleganckie miejsca, muszą one pasować do tych okazji. Tak jak w przypadku sukien wieczorowych, najlepiej sprawdzają się:
– czarne eleganckie bluzki damskie wieczorowe,
– granatowe eleganckie bluzki damskie wieczorowe,
– czerwone eleganckie bluzki damskie wieczorowe.
Oczywiście od tych reguł bywają wyjątki, bo wybór koloru często jest podyktowany aktualnymi trendami w modzie. Kolorystyka stroju zależna jest też od typu urody kobiety, która ma taką bluzkę włożyć. Rzadkością, w przypadku bluzek wieczorowych, jest wybór białej wersji. To kolor kojarzony raczej z porą dzienną i ubiorem do pracy. Bluzka wieczorowa powinna się stanowczo bardziej wyróżniać.

Czy ważny jest wybór fasonu i rodzaju tkaniny?

Wybór odpowiedniego fasonu i koloru bluzki jest bardzo ważny. Ponieważ strój wieczorowy powinien być wyjątkowy, takie fasony należy wybierać. Zbyt prosta i zwyczajna w formie bluzka może się sprawdzić, jeśli zostanie ozdobiona właściwie dobraną biżuterią. Lepiej więc wybierać tkaniny z połyskiem, transparentne, ale bez wulgarnej przesady. Doskonale sprawdza się w tym przypadku tkaniny naturalne, takie jak jedwab. Srebrny lub złoty, delikatny nadruk, może zastąpić biżuterię.

— 6 września, 2020