Ciąża to ten stan w życiu kobiety, który bardzo zmienia jej ciało. Dla wielu kobiet może być to ogromnym szokiem. Z pewnością będą chciały wrócić do figury, którą miały przed ciążą. Jak to zrobić? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla dziewczyn, które chciałyby szybko wrócić do formy.

Jak dbać o brzuch po porodzie siłami natury?

Po porodzie siłami natury można zdecydowanie szybciej wrócić do działań zmierzających do tego, aby brzuch wyglądał dobrze, niż w przypadku porodu za pomocą cesarskiego cięcia. Trzeba o tym pamiętać i uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli kobieta zacznie zbyt szybko narzucać sobie dużą presję, może się to dla niej źle skończyć. Wiele kobiet musi skorzystać z porady u fizjoterapeuty. W czasie ciąży może bowiem dojść do rozejścia się pewnych mięśni brzucha. Oznacza to, że wtedy kobieta nie będzie mogła od razu ich trenować. W takich sytuacjach można natomiast wzmacniać mięśnie brzucha i dbać o jędrność skóry trochę inaczej. Pasy poporodowe wyszczuplające brzuch to coś, co bez wątpienia pomoże wielu paniom.

Jak długo wraca się do formy po ciąży?

Kobiety, które dopiero co zakończyły ciążę, bardzo często odczuwają ogromną presję ze strony społeczeństwa, aby dobrze wyglądać. Najwyższa pora, aby skończyć z pewnym mitem. Każda z kobiet potrzebuje bowiem czasu, aby wrócić do swojej wcześniejszej figury. To nie tylko kwestia połogu, który trwa od 6 do 8 tygodni, ale o wiele dłuższego czasu. Dlatego tak naprawdę wzmacnianie mięśni brzucha może trwać nawet kilka miesięcy.

— 21 września, 2020