Oryginalne piżamy dla par mają duży wpływ na komfort snu, dlatego też warto postawić na produkty od renomowanych producentów. Przy wyborze piżamy najważniejszymi aspektami jest ich krój oraz jakość zastosowanych materiały.

Jak wybrać najlepszą piżamę na lato?

Osoby, które chcą wybrać dobrą piżamę na lato powinny w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na metkę. W nocy nasz organizm regeneruje się i odpoczywa, dlatego też skład piżamy dla par odgrywa kluczową rolę. Najlepszym wyborem są oczywiście naturalne tkaniny, które w upalne noce zapewniają przewiewność i umożliwiają zachowanie odpowiedniej temperatury ciała. Dużym błędem jest zakładanie poliestrowych piżam w sezonie letnim. Niestety w tego typu tkaninach bardzo łatwo jest przegrzać organizm. Dużym problemem może okazać się także nadmierne pocenie.

Najlepsze materiały na lato

Jak wspomniano powyżej na lato najlepiej sprawdzą się naturalne materiały. Mowa tutaj nie tylko o bawełnie, ale również o jedwabiu i lnie. W ostatnim czasie producenci piżam coraz częściej sięgają również po wiskozę i lyocell. Jeżeli chodzi o domieszki sztucznych materiałów, to nie powinny one przekraczać 5%. Tak niewielki procent praktycznie nie ma żadnego wpływu na przewiewność piżam, a co najważniejsze piżama z niego wykonana będzie mniej podatna na gniecenie. Dla wielu osób ciekawą propozycją mogą okazać się piżamy dla par wykonane ze 100% jedwabiu, które zdobywają coraz większą popularność.

— 22 września, 2020