Prawidłowa pielęgnacja to podstawa, jeśli chodzi o dobry stan butów. Niekiedy do wyczyszczenia zabrudzenia wystarczy zwykła ściereczka. Jednak jak dokładnie powinna wyglądać ta czynność w przypadku butów skórzanych?

Warto pamiętać o kilku zasadach

Do usunięcia zabrudzeń z butów wykonanych ze skóry potrzebna jest przede wszystkim szczotka i miękka zwilżona ściereczka. Ważne, żeby ścierka była mokra, ponieważ w innym przypadku na butach mogą powstać niechciane zarysowania co złe, wpłynie na ogólny wygląd.

Obuwie skórzane należy najpierw obmieść szczotką z piachu i innych tego typu zabrudzeń. Kolejnym krokiem użycie ściereczki. Brudne miejsca należy delikatnie przetrzeć i pozostawić do wyschnięcia. Istotne jest to, żeby czynność tą wykonywać regularnie. Pozwoli to na uniknięcie naprawdę dużych i trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Białe buty-inny sposób czyszczenia

Czyszczenie jasnych butów skórzanych może nieść za sobą pewne obawy. Najważniejsze jest to, żeby podczas usuwania zabrudzeń nie powstały zabarwienia.

Kluczowa różnica dotycząca czyszczenia butów jest taka, że ściereczkę należy zamoczyć w mleku najlepiej z dodatkiem soku z cytryny. Po zakończeniu trzeba pamiętać, aby natłuścić buty.

W sprzedaży można znaleźć także wiele preparatów do czyszczenia butów skórzanych. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z tradycyjnych metod, przez co nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy.

— 3 października, 2020